Лісова педагогіка в дії

Створено: Понеділок, 22 травня 2017
  Завдяки проходженню курсів з лісової педагогіки вчитель біології Труханівської ЗОШ І-ІІІ ступенів - голова учнівського шкільного лісництва Хомин Ольга Володимирівна ефективно застосовує цю методику у викладанні біології та екології на своїх уроках.
 
  Ціллю таких уроків є: створити комфортні умови навчання, за яких кожен учень відчуває свою успішність, інтелектуальну спроможність, формується як творча особистість. Оцінивши і проаналізувавши можливості доступу до вивчення природних ресурсів навіть поряд зі школою – вчителька активно впроваджує  в процес навчальної діяльності. Наявність такої мети обумовлює необхідність застосування міжпредметних зв'язків при організації природоохоронного навчання і виховання. 
 
 
  Як правило, такі уроки носять інтегрований характер. Вони включають в себе вивчення і засвоєння знань одночасно з двох предметів. 
  17 травня вчителями біології та географії та учнями шкільного лісництва і 6 класу було проведено інтегрований урок з «Людина – частина природи». Урок розпочався по прокладеній екологічній стежці: село Труханів – скелі Довбуша. 
  Школярі були поділені на групи: гідрологи, ботаніки, зоологи, ґрунтознавці, мікологи, екологи, натуралісти. Кожна з груп мала завдання і працювала надзвичайно результативно. Учні самостійно склали правила поводження в природі і їх виконували.
  На промаркованому маршруті були створені зупинки: водні об'єкти, грунти, рослини, тварини, гриби, де кожна з груп змогла реалізувати свої знання і практичні вміння.
 
 
  В процесі уроку використовувались методика лісової педагогіки та сталого розвитку. Учні із зацікавленістю виконували кожне завдання, з успіхом долали усі перепони, отримуючи сюрпризи. 
  Цікавими для них виявилися вправи: «Лісова брама», «Відгадай мене», «Асоціації», «Природний компас», «Так чи ні», «Ланцюжок» та інші.
 
 
Найазартнішою виявилася вправа, що проводилась вже в околицях скель Довбуша - «Знайди скарби», де школярі з ентузіазмом шукали їх з допомогою компаса і своєрідних підказок.
   Велика увага була відведена природоохоронній діяльності. Учні змогли побачити і відчути проблеми і перспективи довкілля. Ефективною виявилась робота екологів, які вздовж маршруту зібрали сміття. Натуралісти підбирали сухий природний матеріал.
 
 
  На лоні природи також був проведений захід – інсценізація авторської казки «Колобок», де учні як справжні актори, які за допомогою міміки, жестів та рухів змогли відтворити слова автора.
  На підсумковому етапі уроку лісничий Труханівського лісництва, ДП «Сколівське господарство» Мусик А. Я. пригостив школярів солодкими подарунками, за що вони йому щиро вдячні.
  Усі успішно здолали маршрут. Втомленими, але задоволеними та з великою кількістю емоцій і вражень природолюби повернулися додому.
 
 
 
Пресс-служба
2012-2016р. Всі права на матеріали  цього сайту належать ДП "СКОЛІВСЬКЕ ЛІСОВЕ ГОСПОДАРСТВО"

Дизайн: АйТі-Сколе

Design by Joomla 1.6 templates