Міжнародна співпраця — обмін досвідом

Створено: Четвер, 01 серпня 2019
Наприкінці червня, з ініціативи вчених Львівського лісотехнічного університету, професорів Криницького та Лавного, делегація лісівників Львівського управління лісового та мисливського господарства відвідала Німеччину — федеральні землі Саксонії і Бранденбурга.
 
 Основною метою поїздки було вивчення досвіду німецьких лісівників щодо переформування чистих смерекових та соснових насаджень у змішані різновікові багатоярусні деревостани. Сколівський держлісгосп, в порядку експерименту, такі рубки проводить у невеликих обсягах з 2014 року, тому делегував для участі в заходах головного лісничого Василя Дмитріва.
  Рубки переформування — це вибірковий спосіб рубання, при якому лісівництво більше наближе не до природи. Ними німці почали займатися 30 років тому, коли науковці
кліматологи підтвердили глобальне потепління на 2 градуси та прогнозували подальше підвищення температури на планеті на 4 градуси до 2050 року. Теперішні насадження не витримають природних катаклізмів і можлива масова загибель лісів на великих
площах. Уже зараз, як і в нас, всихає сосна від верхівкового короїда та смерека, яка, крім того, піддається вітровалам.
  На противагу нам, німецькі лісівники своєчасно, без довгоочікуваних погоджень у різних інстанціях, забирають пошкоджену, але ще не втрачену технічно придатну деревину. Про-
блема з реалізацією однакова — європейський ринок перенасичений, а азіатський — в стагнації. Але тут на допомогу приходить держава: федеральна влада приймає відповідне лісове законодавство і, якщо треба, фінансує ту чи іншу статтю видатків, особливо соціальний пакет.
  Щодо смерекових лісів, то природні умови ідентичні до Сколівських Бескидів. Ми навіть маємо перевагу в появі природного відновлення ялиці та бука. На відміну від нас, німецькі лісівники були змушені створювати піднаметові культури названих порід. Крім того, вони додумалися використовувати птахів, зокрема, сойку, яка любить розносити і ховати по лісі жолуді. За допомогою такого "безоплатного працівника" вони вводять породи дуба звичайного та скельного.
  Особливо вразили високі технології у лісозаготівлях — проведення комплексу робіт комп’ютеризованими механізмами — “ХАРВАС-ТЕРАМИ” та “ФОРВАР-ДЕРАМИ”, а також достатньо розвинена мережа лісових доріг. Це дає можливість дотримуватись усіх природозберігаючих вимог.
   Щодо обсягів лісозаготівлі, то аналогічний до нашого за площею лісгосп заготовляє 200 тис. кубометрів деревини на рік (при наших 60 тисячах). Із західного досвіду слід також відмітити довіру до лісничого щодо відбору дерев для рубок: ніхто не піддає сумніву правильність його дій, відсутні нескінченні планові і позапланові перевірки.
Отож, у результаті обміну досвідом присутнім стало зрозуміло, що нам уже давно слід було відмовитися від російського/радянського лісівництва, при якому за основу бралася суцільна вирубка дерев із подальшим створенням чистих насаджень, які, у подальшому, легко піддаються хворобам чи стихійним явищам.
  А з 20 по 23 червня делегація польських лісівників з Ольштинського воєводства “Нові Рамуки” зустрілася з представниками ДП “Сколівське лісове господарство” та ознайомилася з особливостями ведення лісового господарства.
  Ще у 2007 році, коли польські лісівники відвідували наше підприємство, у нас фіксувалося масове всихання смерекових насаджень. Перед господарством постало завдання забрати пошкоджені дерева та змінити породний склад. Протягом дванадцяти років підприємство успішно впоралось із цією роботою. Зараз масове всихання припинилося. Тому іноземні гості були приємно здивовані. Вони не побачили сумних гірських крутосхилів. Натомість перед очами спостерігачів постали нові зелені насадження. Спеціалісти лісгоспу отримали цінну інформацію від польських колег щодо планування та контролю в лісовому господарстві, будівництва лісових доріг, технологічних аспектів вирощування садивного матеріалу в умовах закритого та відкритого ґрунтів.
 
Прес-служба ДП "Сколівське лісове
господарство".
2012-2016р. Всі права на матеріали  цього сайту належать ДП "СКОЛІВСЬКЕ ЛІСОВЕ ГОСПОДАРСТВО"

Дизайн: АйТі-Сколе

Design by Joomla 1.6 templates