Незабаром осінь, пора заготовляти лісове насіння

Створено: Вівторок, 18 серпня 2020
Скоро надходить осінь, час заготовляти лісове насіння. Незважаючи на те, що за останні роки частка суцільних вирубок по нашому підприємстві значно знизилась, потреба в вирощуванні стандартного посадкового матеріалу не зникла. Для проведення лісокультурних робіт нам необхідно значну кількість стандартного посадкового матеріалу головних лісотвірних порід, таких як ялиця біла, дуб звичайний, бук лісовий, модрина європейська та інші.
 
Цього року природа посприяла нам лісівникам, щедро вродила ялиця біла, дуб звичайний, бук лісовий, клен-явір. Виходячи з цього, ми приділяємо особливу увагу заготівлі лісового насіння. В зв”язку з тим, що урожайні роки бувають періодично, раз в 3-8 років нами планується зібрати максимальну кількість лісового насіння. Нам необхідно заготовити мінімум трьох — п”яти річний резервний запас насіння, 
Враховуючи потужності та можливості цеху переробки лісового насіння ДП”Львівський селекційний лісонасінневий центр”, тепер ми  маємо можливість всю заготовлену шишку ялиці, сосни, модрини, ялини та інших порід переробляти на сучасному обладнанні, що дає змогу отримувати лісове насіння високої якості, як по чистоті, так і по кондиційності. Це дозволяє збільшити більш кращий вихід та  якість посадкового матеріалу, що в свою чергу забезпечує потребу  підприємства в стандартному посадковому матеріалі головних лісотвірних порід для проведення лісовідновлення. Одночасно ми маємо змогу зберігати лісове насіння в сучасних морозильних камерах, де контролюється всі необхідні показники вологості, температури та інші. Фактично таке зберігання дозволяє без втрати всхожості зберігати страховий фонд насіння тривалий період.
За час існування ДП”Львівський селекційний лісонасінневий центр”  нами було відправлено та перероблено понад 45 т. шишки ялиці білої,
 
Отже нам наступні роки буде чим проводити посадку лісових культур, їх виправлення, що дасть надію, щодо покращення лісів, які ми залишаємо нащадкам.
 
 
 
 
 
Провідний інженер з лісових культур Роман Лопушанський
2012-2016р. Всі права на матеріали  цього сайту належать ДП "СКОЛІВСЬКЕ ЛІСОВЕ ГОСПОДАРСТВО"

Дизайн: АйТі-Сколе

Design by Joomla 1.6 templates