УРОЖАЙ НА КЛОНОВІЙ ПЛАНТАЦІЇ

Створено: Четвер, 20 серпня 2020
   Отримання  високоякісного садивного матеріалу з цінними спадковими властивостями можливе за умови виконання певної системи заходів. У лісовому насінництві одним з передових напрямків є створення плантацій на генетико-селекційній основі — основи отримання  сортового та елітного насіння лісових порід.
 
 
 
 
    Ще 10 років тому перед лісівникам Сколівщини стало питання  заміни смерекових насаджень на більш  біолологічно стійкі насадження де домінуючими лісовими породами стає ялиця з буком.. Враховуючи  лісорослинні умови та великий дефіцит садивного матеріалу ялиці , прийнято рішення  закласти клонову плантацію ялиці білої площею 5,0 га.
    Роботи розпочалися в лісовому розсаднику із щеплення саджанців ялиці  живцями заготовленими із плюсових дерев. Одночасно із вирощуванням і  доглядами за клонами , проводилась підготовка грунту на підібраній лісовій площі у Любинцівському лісництві шляхом корчування пнів , вичісування  коріння , планування поверхні та суцільної оранки.  
   А в 2012 році пересадили кращих 450 клонів на підготовлену площу з дотриманням усіх наукових  рекомендацій. Від часу створення щорічно проводився догляд за плантацією: рихлення  грунту , обрізку клонів , внесення добрив.
   І результат не забарився — на  восьмому році  кожне десяте деревце вродило. Слід відмітити що цвітіння  спостерігалось і в попередні роки , але умов для формування шишки було недостатньо , а також  недоцільно , адже деревця та гілки були ще молодими та занадто тонкі і не сформовані.
    Цьогорічні погодні умови дозволяють дозріти лісовому насінню і до місяця часу шишки будуть зірвані для подальшої переробки. До речі , переваги клонових плантацій крім збереження цінних спадкових ознак плюсових дерев та раннього плодоношення , є можливість заготовляти  шишки стоячи на землі адже клони є низькорослими деревами.
 
 
 
 
 
       Головний лісничий
       ДП “Сколівське лісове господарство”
       Василь Дмитрів
2012-2016р. Всі права на матеріали  цього сайту належать ДП "СКОЛІВСЬКЕ ЛІСОВЕ ГОСПОДАРСТВО"

Дизайн: АйТі-Сколе

Design by Joomla 1.6 templates