Підсніжники

Створено: Середа, 11 лютого 2015

Фоны

 
Підсніжники — це перші весняні квіти, які мають великий попит серед населення, їх безжально зривають, знищуючи цілими галявинами. Тому, де колись підсніжників було багато, вони просто зникли. Підсніжник потребує пильної охорони, він занесений до Червоної книги. 
 
Підсніжник звичайний, підсніжник білосніжний ( місцева назва козульки) — багаторічна цибулинна рослина. Назва  походить від грецьких слів, які в перекладі означають «молочно-квітковий» (так як колір квітів нагадує молоко). Підсніжник звичайний росте у листяних лісах , в Карпатах та західних районах. Цвіте у березні — квітні. Дуже цінна декоративна рослина. Цибулини цієї рослини отруйні. Існує думка про те, що підсніжник — це скромна, маленька квіточка, помилкова: якщо їх не зрвати, вони виростають до 35 сантиметрів. А після цвітіння на стеблах утворюються коробочки з плодами, якими підсніжники розмножуються. Саме цим пояснюється необхідність залишати первоцвіти в спокої і дати їм можливість виростити з насіння нові квіткові галявини. Більшість інших видів підсніжників походять зі східної частини Середземномор'я, хоча деякі види зустрічаються  і на півдні Росії, в Грузії та Азербайджані. Деякі види підсніжників знаходяться під загрозою зникнення в диких місцях їх поширення, і в більшості країн збирати підсніжники в дикій природі заборонено. Але практично скрізь, де ростуть ці ніжні білувато-зелені квіти, їх нещадно зривають для комерції. 
З давніх давен підсніжниками  захоплювалися  як і лікарськими рослинами. Квіти, листя і підземні частини, якої містять різні поживні речовини, і тепер їх використовують для виготовлення серцевих препаратів, а також тих, що лікують різні хвороби, травматичних уражень нервової системи тощо. Речовина у вигляді  білого порошку входить до переліку життєво необхідних лікарських препаратів для людей, які страждають порушенням мозкового кровообігу, прогресивною м'язовою дистрофією, рухомими і чутливими порушеннями. 
Фахівці екологічних держінспекцій проводять весняні рейди з метою припинення  торгівлі цими рослинами, які офіційно перебувають під захистом. Щоб посприяти збереженню рідкісних первоцвітів, радимо не бути байдужими до природи і берегти її для майбутніх поколінь. 
Переважно більшість рідкісних рослин, що занесені до Червоної книги України, зникають через винищення їх людиною. Найяскравіше ця тенденція простежується на прикладі підсніжників. Дуже важливо привернути увагу громадськості до проблем охорони ранньоквітучих рослин і спрямувати зусилля пересічних громадян на практичні дії щодо захисту цих рослин, відмови від купівлі букетів  пісніжників. Адже торгівля першоцвітами – це торгівля, яка заохочується виключно бажанням придбати цю красу, яку згодом так нещадно просто взяти і викинути на смітник. Ще змалечку потрібно навчити дітей відчувати та оберігати цю надзвичайну красу. Потрібно розвивати в собі почуття дбайливого господаря своєї землі, а також виховувати у підростаючого покоління природоохоронні навички, елементарні поняття екологічної культури. 
Тому просимо всіх небайдужих прислухатися до порад, а ще краще – до свого розуму і совісті, та активно підтримати зусилля для збереження нашого майбутнього та майбутнього наших дітей і всіх наступних поколінь!!!
2012-2016р. Всі права на матеріали  цього сайту належать ДП "СКОЛІВСЬКЕ ЛІСОВЕ ГОСПОДАРСТВО"

Дизайн: АйТі-Сколе

Design by Joomla 1.6 templates