Замість ялиці — смерічка

Створено: П'ятниця, 15 березня 2013

Новорічні свята наближаються. Кожен з нас має свої певні звички, пов’язані із зустріччю Нового року, Різдва. Хтось, у якості незмінної атрибутики, одягає прикрасами штучне ялинове деревце. Комусь достатньо свіжого хвойного букета. Інші вважають, що без справжньої красуні-ялини в домі не обійтись.

Отож, якщо ви твердо визначились в тому, що дуже хочете мати у хаті живе деревце, то однозначно покладіться у виборі новорічної красуні на працівників лісу. Вони знають, де можна рубати дерева без шкоди лісові, а виручені кошти знову вкладуть у його відновлення.
Цьогоріч, як і попередніх років, лісники нашого господарства заготовляють виключно смереку. Діє десятирічне вето «Про заборону вирубки ялиці білої на новорічні ялинки», встановлене сесією Львівської обласної ради 2.12.2003 року.
Минулоріч нашим господарством було реалізовано 1029 новорічних ялинок. Виручено 42000 гривень. Тепер ціна на новорічні красуні сягає 25-40 грн. Вони реалізовуватимуться у Довжківському, Митянському, Козівському, Коростівському, Гребенівському, Зелем’янському лісництвах. Всього плануємо реалізувати 3000 новорічних деревець. Якщо буде попит, також реалізовуватимемо хвойні букети та живі дерева з кореневищами у спеціальних дерев’яних контейнерах.
З метою попередження самовільних заготівель ялинок у держлісгоспі посилено охорону площ хвойних молодняків. Створено дві рейдові бригади, якими вестимуться перевірки спільно з правоохоронцями, особливо ретельно у Труханові, Кам’янці, Побуці.
Аналогічні заходи були організовані й минулоріч, якими виявлено 7 лісопорушників. Накладено на ялинокрадіїв адмінштрафи на суму 595 грн., а також штрафи на 1322 грн. Штрафи і цьогоріч дуже високі. За самовільно зрубану ялинку грошове покарання становить 188,79 грн. та ще адмінштраф — 85 грн.
Варто нагадати, що з минулого року Державним агентством лісових ресурсів України розроблено систему контролю за заготівлею та реалізацією новорічних ялинок. Однією з умов контролю передбачено обов’язкове маркування ялинки пластиковою биркою зі штрихкодом, а також кріплення спеціальним засобом цієї бирки до стовбура. При цьому будуть застосовуватись електронні пристрої для лазерного сканування штрихкодів і перевірки достовірності бирок, а відтак походження ялинок.
Усе це робиться з метою запобігання самовільних вирубок святкових деревець та контролю за їхнім збутом, витіснення з ринку нелегальних реалізаторів, а найголовніше — щоб не завдати шкоди нашому лісові.

2012-2016р. Всі права на матеріали  цього сайту належать ДП "СКОЛІВСЬКЕ ЛІСОВЕ ГОСПОДАРСТВО"

Дизайн: АйТі-Сколе

Design by Joomla 1.6 templates