Лісовідновлення 2013

Створено: Четвер, 21 березня 2013

Лісовідновлення — вирощування лісів на територіях, що зазнали вирубок, пожеж і т.д. Лісовідновлення застосовується для створення нових лісів на територіях де раніше ріс ліс або поліпшення складу деревних порід у вже існуючих.
Існує два різних способи: лісовідновлювальні роботи — штучний (посадка або посів лісу) та сприяння природному поновленню (створення умов для швидкого заселення цінними породами).


На 2013 рік ДП “Сколівське лісове господарство” заплановано провести посадку лісових культур на площі 115 га та залишити під природнє заліснення ділянок, де згідно обстеження та обліку достатнє природне поновлення на площі 142 га. На усі площі складено проекти лісових культур та проекти природного поновлення, які пройшли апробацію в члена обласної лісокультурної ради, провідного інженера лісових культур ДП “Радехівське лісове господарство” Юхимчук Т.В. Після розгляду та аналізу рецензії всі проекти були винесені на розгляд та затвердження на засідання технічної ради лісгоспу. 12 лютого 2013 року відбулося засідання обласної лісокультурної ради, що створена при Львівському обласному управлінні лісового та мисливського господарства. В склад даної ради включено ряд висококваліфікованих працівників лісгоспів області, Львівського ОУЛМГ, науковців із Національного лісотехнічного університету України. Розглянувши дані проекти одноголосно було їх затверджено в повному об”ємі.
Весною 2013 року буде створено 107,7 га або 93,3% змішаних лісових культур із головною породою ялиця біла, 0,7 га — дуба звичайного, 1,8 га — бука лісового. У зв”язку із наявністю осередків хворіб смереки — коренева губка (кореневі гнилі) та по рекомендаціях науковців вже більше 5-ти років при складанні проектів лісових культур не культивується одна із лісотвірних порід — смерека. Це не означає, що вона буде відсутня у насадженнях.Смереці властиво самовідновлюватись. Тому основною схемою змішування порід у лісівників ДП “Сколівський лісгосп” є посадка рядами ялиці із домішкою ряду явора та бука
Одночасно проектується створити лісові культури з участю порід — інтродуцентів, зокрема модрини європейської — 3,8 га, дугласії тисолистої — 0,7 га, метасеквої гігантської — 0,7 га. Вже традиційно лісівники лісгоспу стараються створити лісові культури із порід, які стійкі до кореневих гнилей, швидкоростучі — досягають віку стиглості уже в 60 років. Це інтродуценти — породи, які завезені із інших країн, але адаптовані в наших умовах. Правда цим не зловживаємо, такі лісові культури становлять 5% від загальної площі посадки,те що дозволяє нам лісівнича наука.
Велику увагу буде приділено виправленню лісових культур минулих років. Зокрема заплановано провести доповнення лісових культур та ввід недостаючих порід на площі — 85 га, догляд за лісовими культурами на площі — 380 га.
За минулий 2012 рік підприємством було заготовлено 1009 кг лісового насіння головних лісоутворюючих порід, а саме ялиці білої — 586 кг, дуба звичайного — 300 кг, клена-явора — 122 кг та ін. Дане лісове насіння заплановано висіяти в індивідуальних лісових розсадниках на площі 0,34 га , відповідно планується одержати близько 0,5 млн. шт. стандартного посадматеріалу.
Значна увага приділяється закладці та вирощуванню декоративного посадматеріалу в лісових шкільних відділеннях, заплановано провести закладку лісових шкілок не менше 5 тис. шт.
Виходячи з вище наведеного, лісоводи ДП “Сколівське лісове господарство” повністю готові до проведення весняної лісокультурної компанії в стислі агротехнічні терміни і на високому лісівничому рівні.

Провідний інженер
відділу лісового господарства
ДП “Сколівське лісове господарство”
Лопушанський Р.І.

2012-2016р. Всі права на матеріали  цього сайту належать ДП "СКОЛІВСЬКЕ ЛІСОВЕ ГОСПОДАРСТВО"

Дизайн: АйТі-Сколе

Design by Joomla 1.6 templates