Відпочиваймо культурно та безпечно!

Створено: Середа, 17 червня 2015

      Триває спекотна пора року, під час якої спостерігається підвищена небезпека виникнення лісових пожеж. А оскільки бажаючих відпочити на лоні природи зараз чимало, то й актуальним є дотримання правил безпечного та культурного відпочинку.
     Найперше усім відвідувачам наших лісів варто пам’ятати про те, що розводити багаття можна тільки у спеціально відведених для цього місцях. Зокрема, категорично заборонено розпалювати вогнища в молодих смерекових насадженнях, ягідниках та місцях суцільних рубок лісу, а також необережно кидати недопалки чи залишати скляну тару. Остання, до речі, фокусуючи сонячні промені, здатна стати причиною пожежі. Залишаючи місце відпочинку, потрібно повністю загасити багаття.
     Під час пожеженебезпечного періоду заборонено в’їзд до лісу приватного автотранспорту. Враховуючи відповідні розпорядження голів обласної та районної державних адміністрацій, варто також обмежувати відвідування лісових масивів у особливо спекотні дні.
       У випадку виявлення місць задимлення чи загоряння лісу необхідно негайно повідомити найближче лісництво або контору лісгоспу (у ДП "Сколівське лісове господарство" тел. чергового 2-19-29).
      Окремо хочеться нагадати про елементарні правила культурного дозвілля. На жаль, поблизу окремих місць відпочинку інколи можна побачити справжні сміттєзвалища. Особливо прикро, коли "любителі природи" залишають пластикову тару, одноразовий посуд чи інший непотріб, який практично не розкладається.
    Працівниками служби державної лісової охорони, райвідділу міліції та служби з надзвичайних ситуацій проводяться рейди з виявлення порушників правил пожежної й екологічної безпеки. За їх результатами складаються протоколи та накладаються штрафи у розмірі від 17 до 170 грн.
      Однак, не загроза покарання, а особиста свідомість відпочиваючих мають стати запорукою чистоти наших лісів. Бо це — наша земля, і якою залишимо її нащадкам, залежить від нас.


Василь ГУЛЬЧЕВСЬКИЙ,
інженер охорони та захисту лісу ДП "Сколівське лісове господарство.

2012-2016р. Всі права на матеріали  цього сайту належать ДП "СКОЛІВСЬКЕ ЛІСОВЕ ГОСПОДАРСТВО"

Дизайн: АйТі-Сколе

Design by Joomla 1.6 templates