І посадили, і доглянули

Створено: Четвер, 15 серпня 2013

     Однією із найважливіших турбот лісівників влітку — це догляд за посадженими лісовими культурами.
     Основна мета доглядів за лісовими культурами — створення сприятливих умов для їх росту, скорочення термінів зімкнення й переведення в покриту лісом площу, усунення негативного впливу трав’яної рослинності й порослі малоцінних порід. Завдяки проведенню агротехнічних та лісівничих доглядів поліпшуються водний та тепловий режим, а також режими живлення й освітлення. Культури, в яких грунт задернілий, ростуть погано. Основна маса коріння трав’яних рослин розміщується у верхніх, найбільш родючих горизонтах, тому від задерніння терплять насамперед дерева з поверхневою кореневою системою — смерека, ясень та інші.
     На 2013 рік в господарстві заплановано провести догляд за лісовими культурами на площі 380 га. На даний час проведено розпушування ґрунту з одночасним видаленням трав’яної рослинності та обкошування на площі 222 га.
    У зв’язку із зростаючим попитом на декоративний посадковий матеріал для озеленення в лісгоспі проведено зелене живцювання декоративних порід в об’ємі 19,0 тис. шт. і з 20 порід, видів та форм. Активну участь у проведенні зеленого живцювання взяли учні шкільного лісництва Сколівської академічної гімназії під керівництвом вчителя трудового навчання В.Корягіна та провідного інженера відділу лісового господарства ДП «Сколівське лісове господарство» Р.Токара. Учнями на базі Гребенівського та Зелем’янського лісництв проведено зелене живцювання туї західної різних форм, ялівцю різних видів та форм, самшиту вічнозеленого та інших декоративних порід в кількості 7 тисяч штук.

Р.ЛОПУШАНСЬКИЙ,
провідний інженер відділу лісового господарства ДП «Сколівське ЛГ».

2012-2021р. Всі права на матеріали  цього сайту належать ДП "СКОЛІВСЬКЕ ЛІСОВЕ ГОСПОДАРСТВО"
Design by Joomla 1.6 templates