У доброго ґазди нічого не пропадає

Створено: П'ятниця, 04 жовтня 2013
Верхньосиньовидненський цех переробки низькосортної деревини налагодив виробництво продукції з лісових відходів
 
Підприємство, яке структурно належить до ДП «Сколівське лісове господарство», — єдине в селищі, що збереглося ще з радянських часів. Подолавши всі економічні труднощі, воно не лише втрималося на плаву, але й завдяки грамотно продуманому технологічному процесові та модернізації обладнання зуміло налагодити виробничі потужності.
 
 
  Продукція цеху знайшла свою нішу на ринках збуту, а саме підприємство за економічними показниками закономірно лідирує серед собі подібних. Нині на виробництві тут зайнято близько 60 працівників. Середня заробітна плата — 3000 гривень, затримок із виплатою заробленого немає. Люди задоволені й впевнені у завтрашньому дні.
  На кожний товар можна знайти свого покупця, — розповідає начальник цеху Георгій Вікторович Митрик. — Ми спеціалізуємося на виготовленні необрізних й обрізних пиломатеріалів, технологічної тріски для виробництва ДСП, а наші піддони, так звані європалети, йдуть на експорт. Близько 80% переробки складає низькосортна деревина. За якістю продукція, виготовлена з неї, поступається тій, що вироблена з «ділового» лісу, але було би нерозумно пускати всю цю масу деревини на дрова. На нашому виробництві частка відходів мінімальна — до 10%. Навіть тирса, і та продається.
  Відносно невеликий деревообробний цех у Верхньому Синьовидному переробляє за місяць, у середньому, до 2000 кубометрів хвойних порід деревини, яку йому постачає ДП «Сколівське лісове господарство».
  За рік підприємство, завдяки придбаному на кошти держлісгоспу стрічкопильному верстату (рамі) німецького виробництва SERRA Montana ME-90, напилює п’ять тисяч кубічних метрів лише одних обрізних пиломатеріалів, виготовляючи до семи тисяч кубометрів техтріски, які продає як на внутрішній, так і на зовнішній ринок.
    Цьогоріч за підсумками роботи, які традиційно підводяться напередодні Дня працівників лісу, Верхньосиньовидненський цех переробки низькосортної деревини вже вкотре було визнано найкращим серед цехів ДП «Сколівське лісове господарство». Таке визнання підприємству забезпечила самовіддана й старанна праця всього колективу. На хорошому рахунку у керівництва цеху рамники В.Ф.Калинович, В.М.Максимів, бригадир бригади з виготовлення європалету В.І.Карпінець, верстатник З.Д.Лопушанський, оператор тріскорубної машини Р.М.Добощук, зварювальник І.І.Матисякевич, ветеран праці, майстер виробництва Марія Михайлівна Бренич, яка трудиться в лісовій галузі з 1969 року, віддавши рідному підприємству вже 38 років свого життя.
  У час, коли нерідко виробничі потужності згортаються, а підприємства скорочують працівників або й закриваються взагалі, робота цеху переробки низькосортної деревини у Верхньому Синьовидному — наочний приклад того, як можна з користю прислужитися людям й вітчизняній лісовій галузі.
 
2012-2016р. Всі права на матеріали  цього сайту належать ДП "СКОЛІВСЬКЕ ЛІСОВЕ ГОСПОДАРСТВО"

Дизайн: АйТі-Сколе

Design by Joomla 1.6 templates