Карпатський бук оцінили навіть у Китаї

Створено: Середа, 27 листопада 2013
Глибока осінь — пора підведення підсумків річної роботи лісівників. 
 
Нижній склад держлісгоспу — осердя усього виробничого циклу.
Сюди надходить ліс із усіх верхніх складів, що є в кожному лісництві.
 
  Нижній склад ДП «Сколівське лісове господарство» знаходиться на Демні. Середньоспискова чисельність працівників складає 26 осіб. Робочий день організовано у дві зміни. Деревина сюди надходить із 11-ти верхніх складів 6-ти, 8-ми та 10-метрової довжини. Тут вона розвантажується двома кранами, обробляється і складується.
   Новинкою у цьогорічній роботі став електронний облік деревини. Він починається уже на верхніх складах. Кожен зрізаний стовбур отримує спеціальну бирку зі штрих-кодом. Ці дані зчитуються спеціальним сканером КПК і автоматично потрапляють у центральну базу даних. Їх можна також роздрукувати з допомогою особливого принтера. Надходження матеріалу на склади і весь подальший його рух до споживача супроводжуються лише цими даними та контролюються єдиною системою, що ставить перепони на шляху до крадіжок.
    У залежності від пори року коливається вихід готової продукції нижнього складу. Тут, після обробки, вона маркується по-новому. У середньому за місяць переробляється 5,5-6 тис. кубометрів деревини, яка поставляється як на внутрішній ринок, так і на експорт. Географія — широка: західні області, Одещина, Дніпропетровщина, Австрія, Румунія, Словаччина, Китай... На експорт заготовляють навіть дрова колоті твердих порід (120 м3 на місяць). Мають попит вони і на внутрішньому ринку, для населення і, звичайно ж, за нижчою ціною. В наступному році плануємо максимум дров реалізувати в районі — для шкіл, лікарень, котелень. Для цієї роботи придбали словенський дровокольний верстат, на вході до якого завантажують колоду, а на виході отримують готові колоті дрова. Параметри продукції можна регулювати. До речі, щодо експорту: український бук з цього підприємства постачають аж до Китаю. Значна частина деревини — близько 2 тис. кубометрів щомісячно (25% від загальної) постачається до цеху переробки деревини в смт. В.Синьовидне.
    Керує роботою нижнього складу ДП «Сколівське ЛГ» досвідчений працівник Степан Цмоць. Він пройшов усі етапи лісопереробних робіт, починаючи з майстра цеху переробки у В.Синьовидному ще 1988 р. А з 2000-го — працює на нижньому складі підприємства.
    У ці, ще теплі осінні дні кипить лісопереробна робота. А про її результативність свідчить середньомісячна зарплата, яка складає 3,8-4 тис. грн. І це при тому, що, хоча підприємство і називається державним, держава його зовсім не дотує. Та, як кажуть, немає зле, аби не вийшло на добре: самоутримання вчить раціональній організації праці. То ж нехай ця праця приносить задоволення!
 
2012-2016р. Всі права на матеріали  цього сайту належать ДП "СКОЛІВСЬКЕ ЛІСОВЕ ГОСПОДАРСТВО"

Дизайн: АйТі-Сколе

Design by Joomla 1.6 templates