Статті

Підсумки “Акції “Майбутнє лісу в твоїх руках - 2019”

Створено: Вівторок, 23 квітня 2019
Настав час підбивати підсумки “Акції “Майбутнє лісу...”. З кожним роком заходи в рамках “Акції...” набувають все більшої популярності в громадян та зокрема в студентської та учнівської молоді. Да заходів долучаються також представники органів влади різних рівнів та представники громадських організацій 
Так, зокрема, рамках акції “Майбутнє лісу в твоїх руках — 2019”  під керівництвом працівників відділу лісового господарства ДП”Сколівське лісове господарство” та вчителів Сколівської академічної гімназії ім. Героя Небесної сотні О.Ушневича  Валентина Корягіна  та Наталії Мельниченко  проведено урок знань про ліси, в ході цього спілкування учнів учнівського лісництва було ознайомлено з початком лісокультурної компанії та основними заходами в рамках “Акції “Майбутнє лісу в твоїх руках”, відзначенню Всесвітнього дня лісу.  
 
 
 
Також було проведено майстер-клас із висаджування укорінених живців туї західної різних форм в горщики для подальшого їх вирощування як саджанців із закритою кореневою системою. Учнів було проінформовано про переваги вирощування посадкового матеріалу із закритою кореневою системою. Дані укорінені живці були вирощені їх попередниками, уже учнями старших класів, також членами учнівського лісництва. Учні проявили ініціативу і виявили бажання долучитися до вирощування посадкового матеріалу починаючи із посіву насіння, живцювання, до висаджування сіянців і саджанців в лісі.
До Дня зустрічі птахів дітьми учнівського лісництва було виготовлено 30 шпаківень, які  було розвішано в парках та скверах м.Сколе.
 
 
Лісівниками держлісгоспу було проведено аналогічні уроки знань про ліс присвячені Всесвітньому дню лісів та початку акції “Майбутнє лісу в твоїх руках - 2019”  і в інших школах району.
Зустрічі із школярами пройшли цікаво та продуктивно. Такі зустрічі сприяють підвищенню екологічної свідомості, розширенню знань про ліс серед учнівської молоді.
В рамках “Акції ...” та до Дня лісу 21 березня 2019 року працівниками лісової охорони лісгоспу проведено посадку лісових культур в Розгірчанському лісництві в кв. 11 вид 2 на площі 0,7 га разом із студентами Болехівського лісового коледжу під керівництвом викладача лісівництва Миколи Оглаб”яка. Студентами групи ЛГ-31 в кількості 30 чоловік було висаджено 4,2 тис.шт. саджанців дуба звичайного, ялиці білої та модрини європейської.
 
 
Одночасно, в Труханівському лісництві під керівництвом лісової охорони проведено майстер-клас із закладки лісової школи із декоративного посадкового матеріалу, а саме висаджено 450 саджанців туї західної різних форм, 200 шт. саджанців самшиту вічнозеленого. Також проведено догляд за існуючим шкільним відділенням.
Також лісовою охороною Довжківського лісництва разом із місцевою владою на чолі із головою сільської ради с.Довжки Василем Лазором проведено озеленення садиби адмінбудинку сільської ради. Учасниками висаджено 20 шт саджанців туї західної, самшиту та ялівцю козацького.
В рамках акції “Майбутнє лісу в твоїх руках — 2019”,  незважаючи на шкільні канікули, 26.03.2019 року під керівництвом лісової охорони В.Синевиднянського лісництва ДП”Сколівське лісове господарство” та вчителя математики та фізики  Марії Дейнеко  учнями 5,6 класів Н.Стинавської ЗОШ в кількості 13 чоловік проведено садіння лісу в кв.18 вид.12д2 площа 0,9 га, Всього учнями було висаджено 4,5 тис.шт. саджанців дуба звичайного, ялиці білої, ялини європейської, модрини європейської та клена-явора.
В рамках  Акції “Майбутнє лісу в твоїх руках” в В.Синевиднянському лісництві в кв. 2 вид. 18д.2 на площі 0,4 га членами ГО ”Мисливське товариство “Орівський мисливець” в кількості 16 чоловік на чолі з головою громадської організації Василем Цюциком, директором ДП “Сколівське лісове господарство” Остапом Бойко, лісовою охороною В.Синевиднянського лісництва проведено садіння лісових культур. Створено лісові культури із ялиці білої, ялини європейської, модрини європейської, дугласії тисолистої, клена-явора та інших. Всього висаджено 2,0 тис.шт. саджанців. 
 
 
В рамках Акції “Майбутнє лісу в твоїх рувах” під керівництвом лісової охорони лісгоспу та вчителя трудового навчання Валентина Корягіна проведено майстер-клас із посіву лісового насіння ялиці білої, закладці шкільного відділення та зеленому живцюванні декоративних порід. Всього учнями шкільного лісництва Сколівської академічної гімназії було висіяно 10 кг насіння ялиці білої. Було закладено лісову школу в Коростівському лісництві  із 300 штук саджанців туї західної (форма колоновидна) із укорінених живців, що були заживцьовані учасниками шкільного лісництва два роки тому. 
Долучились до Акції “Майбутнє лісу в твоїх руках” і у Довжківському лісництві. 09.04.2019 року на садибі лісництва проведено майстер-клас із посіву лісового насіння ялиці білої вихованцям Навчально-виховного центру “Гайдамацька Січ”. Вихованцями в кількості 10 чоловік разом із керівником центру Вадимом Арнаутом висіяно 5 кг насіння. 
 
 
Також на площі 0,4 га було проведено ввід недостаючих порід в кв. 15 вид.2. Всього було висаджено 500 молодих дерев ялиці білої. Після продуктивної праці вихованці смачно пообідали лісовою кухнею на чистому карпатському повітрі. Діти залишились задоволені знайомством з нелегкою працею лісівників.
 
Із ініціативи Львівського обласного центру краєзнавства, екскурсій і туризму та особисто керівника  Андріана Кліща,  під керівництвом лісової охорони Дубинського лісництва 13.04.2019 року проведено заходи в  рамках Акції “Майбутнє лісу в твоїх руках”. Так зокрема, учнів різних шкіл м.Львова, м.Сколе та смт Славсько було ознайомлено із лісокультурною діяльністю підприємства, проведено екскурсію по території садиби Дубинського лісництва де учні мали змогу ознайомитись із лісорозсадницьким виробництвом та вирощуванням декоративного матеріалу для озеленення. Пізніше учасниками проведено садіння лісових культур в урочищі “Червлений” в кв. 6 вид.8 площа 0,4 га. Учасниками висаджено близько 2,0 тис.шт. саджанців ялиці білої та клена-явора. По закінченні робіт із садіння лісових культур дружньо, всі разом відвідали Меморіал пам”яті  воїнам - січовим стрільцям, що загинули в роки першої світової війни в 1915 році на горі “Ключ”. 
 
 
На теренах державного підприємства  “Сколівське лісове господарство” прийняли участь працівники апарату обласної держадміністрації та її управління  господарсько - технічного забезпечення під керівництвом Мар”яни Вільшинської — заступника голови Львівської ОДА в кількості 40 чоловік.
 
 
 
Разом із лісівниками Козівського та Коростівського лісництв в урочищі Панасівка проведено садіння лісових культур модрини на  вирубці 2018 року площею 0,6 га і висаджено 920 саджанців.
Одночасно, на цьогорічній ділянці площею 2,7 га де проводилось санітарне рубання посаджено більше трьохсот саджанців сосни чорної та модрини біогрупами у місцях вільних від дерев і де відсутнє відновлення головних  лісових порід. При цьому проводилась практична  дискусія  щодо заготівлі деревини та шляхів лісовідновлення в горах.
Завершилась толока прибиранням в лісовому фонді місця короткотермінового відпочинку “Панасівка”, що на автошляху Київ — Чоп площею 0,7 га. Разом з тим було висаджено більше 50 крупномірних дерев ялини колючої, каштана їстивного, модрини японської, айланту найвищого з метою заміни старих небезпечних дерев клена-явора, яблуні, вільхи та інших порід, які втрачають свої естетичні та екологічні функції. Проведено обрізку старого гілля та надали привабливої форми раніше висадженим деревам.
Загальна кількість учасників — 75 чоловік. Одноденне спілкування різних за фахом людей на природі підвищило рівень екологічних знань і додало позитивних емоцій.
Всього до “Акції “Майбутнє лісу в твоїх руках — 2019” долучилось понад 240 чоловік, в т.ч. представників учнівської та студентської молоді 147 чоловік, представників громадських об”єднань — 16 чоловік, представників органів державної влади різних рівнів — 50 чоловік та інші.
 
 
 
Надіємось, що до наступної “Акції...” долучиться ще більше учасників.
 
 
 
 
Провідний інженер з лісових культур 
ДП “Сколівське лісове господарство”
Лопушанський Р.І.
2012-2016р. Всі права на матеріали  цього сайту належать ДП "СКОЛІВСЬКЕ ЛІСОВЕ ГОСПОДАРСТВО"

Дизайн: АйТі-Сколе

Design by Joomla 1.6 templates