АНОНС: СЕМІНАР-ТРЕНІНГ З ОХОРОНИ ПРАЦІ

Створено: Вівторок, 19 листопада 2019
21-22 листопада 2019 року, в м. Львів, вул. Матейка, 6, у готелі «Дністер» відбудеться навчальний семінар-тренінг: «Основи та практика керування ризиками небезпек, формування ризикоорієнтованого мислення працівників підприємств-підрядників в лісовій галузі» (відповідно до вимог міжнародного стандарту ISO 45001:2018 і стандарту FSC з лісової сертифікації).
 
 
Реєстрація учасників 21 листопада 2019 року 08.30-09.00 год. Час проведення двохденного семінару розрахований з 09.00 год до 18.00 год.
 
Мета тренінгу – дати практичні знання і розуміння основних підходів в розробці і впровадженні систем управління гігієни і безпеки праці (ГіБП) на основі керування ризиками приватними суб’єктами господарювання, що надають послуги по лісівництву згідно Концепції реформування системи управління охороною праці в Україні на основі вимог Рамкової Директиви 89/391/ЄЕС "Про впровадження заходів для поліпшення безпеки та охорони здоров'я працівників під час роботи" та вимог нового стандарту ISO 45001:2018, як інструменту реалізації державної  концепції на українських підприємствах з 2021 року. Це дозволить суттєво знизити втрати на виробництві, а головне – зберегти здоров'я і життя працівників, поліпшити умови праці тощо.
 
 
P.S. Cеред передплатників журналу «Охорона праці» на 2020 рік буде проходитися розіграш цікавих та корисних для роботи подарунків (при  наявності у них платіжних доручень або підтвердження оплати на 2020 рік).
 
 
 
Відділ лісових ресурсів,
 
машин та технологій
 
Львівського ОУЛМГ

Держлісагентство відкрило статистику цін та е-аукціон на деревину

Створено: Понеділок, 18 листопада 2019
На офіційному сайті державного підприємства «Лісогосподарський інноваційно-аналітичний центр» Державного агентства лісових ресурсів України можна ознайомитись з реалізаційними цінами на деревину, які склалися за підсумками проведених аукціонних торгів www.ukrforest.com/austat.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Також на Порталі аукціонних торгів за посиланням https://auc.ukrforest.com маєте можливість розглянути пропозиції та графік проведення додаткових аукціонів з реалізації необробленої деревини поточного кварталу і аукціонів, які заплановані на листопад-грудень 2019 року щодо реалізації деревини І кварталу 2020 року.
 
 
 
 
 
Окрім того, діє Портал тендерних торгів https://liac.aps-tender.com, на якому можна ознайомитися з переліком товарів та послуг, які закуповують лісогосподарські підприємства.
 
 
 
 
 
Прес-служба Держлісагентства

Співпраця із юними лісівниками

Створено: П'ятниця, 15 листопада 2019
 Наше майбутнє покоління , юні лісівники Сколівської академічної гімназії, учні 3(7) класу сьогодні вивчали технологію посіву і способу вирощування у коробах посадкового матеріалу.
 
  На території адмінбудинку проведено майстер-клас із посіву дуба звичайного.Юні лісолюби вперше своїми дитячими руками , під керівництвом пр. інженерів                           Р.І. Лопушанського та Р.Я.Токар висіяли насіння дуба звичайного в кількості 7 кг.
 Крім того школярі разом із вчителями Н,О Мельниченко  та В.Ю.Корягін  , провели огляд минулорічних посівів ялиці білої які були проведені учнями старших класів , та вже з нетерпінням чекають , коли крихітні сіянці підростуть .
 
 
 
 
 
 
  Нам надзвичайно приємно передавати наші вміння та досвід таким старанним учням.
Співпраця із юними лісолюбами триває....
 
 
пр.інженер л/г Токар Р.Я.

Лісові дороги - артерії життя лісового господарства

Створено: Четвер, 14 листопада 2019
 Прокладання лісових артерій: вимога часу попри фінансові труднощі Для виконання комплексу природоохоронних робіт, передбачених Карпатською конвенцією, покращення догляду за лісонасадженнями, залучення у господарський обіг ураженої шкідниками та хворобами деревини, створення умов оперативного доступу засобів пожежогасіння, сталого та природоощадного лісокористування, продовжується, хоч і в менших обсягах,
 
будівництво та відновлення лісових доріг.
 Зокрема, у Козівському лісництві ДП «Сколівське лісове господарство» відбулося відкриття та введення в експлуатацію відтинка лісової дороги з грунтово-гравійним покриттям. Його протяжність — 1300 м і прокладений він в урочищі Підріг. Вартість робіт склала 445 тис. грн.
  А прокладала дорогу підрядна організація "Опілля". Її заснував наш земляк, виходець з Орова Михайло Голиш. Ця фірма вже більше 10 років будує лісові дороги на теренах, які входять до Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства. Тут працюють фахові механізатори.
 Окрім того, "Опілля" — надійний партнер, який сумлінно і в стислі терміни виконує свою роботу. Так, відтинок дороги у Козівському лісництві, про який ішлося вище, прокладено усього за півтора місяця. Варто зазначити, що загальна довжина цієї дороги склала 2,1 км і починала вона будуватися ще у 2017 р. Однак, тоді будівництво не було завершеним через більшу пріоритетність аналогічних робіт у інших лісництвах. Також слід відмітити,
що розрахунок за роботу фірма погодилася частково взяти лісопродукцією. А це, знову ж, вигідно лісгоспу в нинішній фінансово скрутній ситуації.
 Окрім гірських територій, є потреба прокладання доріг і на рівнинній частині ДП "Сколівське ЛГ". Тому в наступному році лісові дороги заплановано будувати саме там. Як не парадоксально, прокладання доріг на рівнині коштує дорожче. Справа в тому, що сюди потрібно закуповувати та доставляти будівельні матеріали для дорожнього покриття (у горах вони знаходяться, як мовиться, під ногами). З іншої сторони, позитивом є той факт, що сам процес прокладання лісових доріг на рівнинних теренах відбувається швидше і з меншими труднощами.
 Загалом у 2019 році ДП "Сколівське лісове господарство" витратило 2,8 млн грн власних коштів на будівництво земляного полотна та облаштування дорожнього покриття. Якщо трохи зануритися в цифри, то вони розкажуть про наступне. На цей рік було заплановано будівництво земляного полотна загальною протяжністю 4,7 км, а фактично збудовано 5,7 км. Також, при плані в 4 км, облаштування дорожнього полотна було проведено загальною
довжиною 4,5 км. А якщо вдатися до порівнянь, то 65% будівництва лісових доріг на теренах усього ЛОУЛМГ припадає саме на Сколівський держлісгосп.
 Найбільше лісових доріг на теренах ДП "Сколівське лісове господарство" цьогоріч збудовано у Козівському лісництві (1,3 км). Трохи менше — у Труханівському (1,2 км) та Верхньосиньовидненському (1,0 км). Решта відтинків — менше 1 кілометра.
 Вибірковий спосіб рубок, який є пріоритетним у Європі та активно запроваджується на наших теренах, вимагає розгалуженої мережі лісових доріг. Окрім того, такі шляхи мають рекреаційне, мисливське та лісоохоронне значення. А серйозним доповненням до них має стати облаштування так званих трелювальних волоків — технічних коридорів-відгалужень при лісових дорогах, покликаних сприяти максимальному збереженню природи (молодих насаджень, рослинності тощо) під час трелювання лісу: техніка їздитиме тільки в межах коридору, а не по всій території рубки. Така практика успішно функціонує у західних країнах. 
 Окрім того, волоки не служать лише для одноразового використання: через 5 років вибіркові рубки на цій же території повторюватимуться. 
  Загалом лісові дороги у Сколівському держлісгоспі прокладаються, виходячи з розумного балансу лісівничих потреб та фінансових можливостей. Як відомо, ринок деревини цьогоріч обвалився. Ціни на лісопродукцію упродовж року довелося знижувати тричі, оскільки діє заборона на експорт, а на внутрішньому ринку покупців обмаль. Отож, як складеться фінансова ситуація в наступному році — спрогнозувати важко. Певним є тільки одне: лісові дороги будуть прокладатися у будь-якому випадку. А вже яких обсягах — питання економічної доцільності.
 
Руслан Шолупата,
провідний інженер
ДП "Сколівське ЛГ".
2012-2016р. Всі права на матеріали  цього сайту належать ДП "СКОЛІВСЬКЕ ЛІСОВЕ ГОСПОДАРСТВО"

Дизайн: АйТі-Сколе

Design by Joomla 1.6 templates