Львівщина: діалог щодо створення нових лісів розпочато

Створено: П'ятниця, 23 липня 2021
 
Сьогодні під керівництвом заступника голови Львівської обласної державної адміністрації Бучко Ю.Б. відбулась робоча нарада з питань  організації виконання Указу Президента України «Про деякі заходи щодо збереження та відтворення лісів» від 07.06.2021 року №228/2021.
 
Участь у нараді взяли представники Головного управління Держгеокадастру у Львівській області, Департаменту архітектури та містобудування Львівської ОДА, Департаменту екології та природних ресурсів ЛОДА, Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства та ОКС ЛГП «Галсільліс».
 
Заступник голови Львівської ОДА Бучко Ю.Б. повідомив присутнім, що на виконання Указу Президента України «Про деякі заходи щодо збереження та відтворення лісів» від 07.06.2021 року №228/2021 головам об’єднаних територіальних громад області направлено листа щодо вжиття заходів з ідентифікації самозаліснених та придатних для створення лісів земельних ділянок державної та комунальної форм власності.
 
Начальник Львівського ОУЛМГ Дейнека А.М. розповів про різні варіанти співпраці з об’єднаними територіальними громадами з порушених питань.
 
На наступному тижні на майданчику Львівської обласної державної адміністрації планується продовження діалогу усіх зацікавлених сторін задля реалізації зазначеного  Указу Президента України.

Лісове господарство на Львівщині: курс на екологізацію

Створено: Понеділок, 12 липня 2021
 
На Львівщині відбувся дводенний тренінг-семінар «Рубки переформування та захист особливо цінних лісових ділянок з метою запровадження наближеного до природи лісівництва» для працівників державних лісогосподарських підприємств Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства. У семінарі, який організований ГО «Дунайсько-Карпатська програма» спільно з обласним управлінням, взяли участь також спеціалісти Львівської державної лісовпорядної експедиції.
 
Відкрив семінар начальник Львівського ОУЛМГ Анатолій Дейнека, який привітав учасників тренінгу.
 
Наголосив на важливості екологізації ведення лісового господарства та розповів про досвід лісівників Львівщини у питаннях переходу ведення лісового господарства на засади наближеного до природи лісівництва.
 
З 2005 року лісівники Львівщини у співпраці з Національним лісотехнічним університетом України взяли курс на перехід на вибіркову систему рубок. Подякував ГО «Дунайсько-Карпатська програма» за конструктивну співпрацю та ініціативу проведення семінару, адже наближене до природи лісівництво вимагає спеціальних знань та навиків для лісівників, які мають сприйняти ідеї, які визначать рух лісового господарства на десятки років вперед.
 
Директор ГО «Дунайсько-Карпатська програма» Богдан Проць відзначив співпрацю з обласним управлінням, відповідно до Меморандуму про взаєморозуміння та співпрацю у сфері сталого управління лісами у питаннях виділення та збереження пралісів та природних лісів та надання їм природоохоронного статусу у найближчій перспективі. Зазначив, що під час впровадження нових підходів, які застосовуються в європейських країнах щодо екологізації лісокористування, важливо проводити роз’яснення працівникам лісогосподарських підприємств, залучати місцеву владу, громадські організації, з метою ефективної адаптації цих ідей у місцевому середовищі.
 
Про методику і результати впровадження наближеного до природи лісівництва, вплив вибіркових і поступових рубок головного користування на розвиток лісових екосистем та лісового господарства учасникам семінару розповіли перший заступник начальника Львівського ОУЛМГ Ярослав Целень та завідувач кафедри лісівництва НЛТУ України професор Криницький Г.Т.
 
 
 
Заступник директора ГО «Дунайсько-Карпатська програма» Анатолій Павелко поінформував про особливості природоохоронного режиму в лісах України у національному та міжнародному вимірах. Акцентував увагу на Законопроекті «Про території Смарагдової мережі» та можливостях використання європейського досвіду у підходах збереження біологічного різноманіття, а саме виділенні та збереженні типів оселищ.
 
У практичній частині семінару учасники тренінгу рівнинної частини області відвідали ділянки Немирівського та Завадівського лісництв ДП «Рава-Руське лісове господарство», де було презентовано результати ведення лісового господарства з метою запровадження наближеного до природи лісівництва.
 
 
На другий день семінару для підприємств гірської частини області спеціалісти лісогосподарських підприємств оглянули ділянки рубок переформування у Задеревацькому лісництві на науково-виробничому стаціонарі «Моршинський» ДП «Стрийський лісгосп» та Любинцівському лісництві ДП «Сколівський  лісгосп», де ознайомились з результатами запровадження вибіркового, наближеного до природи лісівництва.
 
 
 
Всього у семінарі взяли участь 103 учасники.
 
 
Під час семінару учасники були ознайомлені із основними теоретичними засадами ведення наближеного до природи лісівництва, зокрема в частині проведення рубок переформування, які дають можливість постійно залишати дану ділянку лісу покритою лісовою рослинністю, переформовувати одновікові насадження в різновікові, які є стійкішими, а також похідні деревостани переформовувати в господарсько цінні різновікові насадження.
 
 
Тренінг-семінар «Рубки переформування та захист особливо цінних лісових ділянок з метою запровадження наближеного до природи лісівництва» підкреслив дієвість Меморандуму про взаєморозуміння та співпрацю у сфері сталого управління лісами і підтвердив правильність курсу переходу на вибіркову систему рубок.

Колегія лісівників Львівщини розглянула питання розвитку лісового та мисливського господарства

Створено: П'ятниця, 02 липня 2021
 
Сьогодні у Львівському обласному управлінні лісового та мисливського господарства відбулось засідання колегії, яке провів начальник управління Анатолій Дейнека за участі членів колегії та директорів державних лісогосподарських підприємств.
 
На початку засідання голова колегії поінформував про результати колегії Держлісагентства від 24 червня  та окреслив пріоритетні напрямки розвитку лісової галузі на найближчу перспективу.
 
У виступі поінформовано про стан організації виконання Указу Президента України від 7 червня 2021 року № 228/2021 «Про деякі заходи щодо збереження та відтворення лісів», відповідно до якого, зокрема, передбачено розробити та затвердити Кабінетом Міністрів України державну цільову програму «Масштабне заліснення України».
 
 
Керівникам державних лісогосподарських підприємств надано доручення проаналізувати наявний обсяг лісокультурного фонду, його параметри в трьохрічній перспективі, потреби у вирощуванні садивного матеріалу та заготівлі лісового насіння.
 
Окрім того, директорам лісогосподарських підприємств необхідно звернутися до об’єднаних територіальних громад в зоні діяльності з пропозицією щодо проведення ідентифікації деградованих і ерозійно-небезпечних земельних ділянок, самосійних лісів та надання їх у постійне користування лісогосподарським підприємствам з метою їх заліснення та ведення лісового господарства.
 
Згідно порядку денного начальник відділу бухгалтерського обліку та звітності Наталія Крюченкова надала інформацію про стан бухгалтерського обліку та достовірності звітності на підприємствах Львівського ОУЛМГ. Керівникам держаних лісогосподарських підприємств наголошено про необхідність забезпечення повноти і достовірності бухгалтерського обліку, надання своєчасної інформації про активи, зобов’язання та результати діяльності підприємств. Звернуто увагу на забезпеченні вимог Держлісагентства щодо виконання галузевих нормативних документів стосовно ведення первинних документів бухгалтерського обліку.
 
 
Також на засіданні колегії розглядались питання ефективного розвитку мисливської галузі. З цією метою директорам державних лісогосподарських підприємства доручено розробити програму розвитку мисливського господарства на ввіреній території.
 
По всіх розглянутих питаннях колегією ухвалено відповідні рішення.

Труханівське учнівське лісництво серед переможців Всеукраїнського конкурсу! 2021

Створено: Вівторок, 22 червня 2021
 
Сьогодні в НУБіП України відбувся семінар, присвячений 100-річчю від дня народження Бориса Лук’янова, Міністра лісового господарства України у 1966-1979 рр.
 
Участь у заході взяли 15 учасників щорічного Всеукраїнського конкурсу дослідницьких робіт випускників учнівських лісництв, чиї роботи визнані найкращими на Всеукраїнському рівні.
 
 
Переможці отримали дипломи і подарунки від Товариства лісівників України.
 
 
Від Львівської обласної організації товариства лісівників України переможницею обласного конкурсу стала Хомин Анастасія Василівна, випускниця учнівського лісництва державного підприємства «Сколівське лісове господарство» та Труханівського ЗЗСО І-ІІІ ст. Львівської області.
 
 
Зазначимо, що учні Труханівського учнівського лісництва неодноразово були переможцями обласних та всеукраїнських конкурсів учнівських лісництв.
 
Щиро раді та вітаємо переможницю!
2012-2016р. Всі права на матеріали  цього сайту належать ДП "СКОЛІВСЬКЕ ЛІСОВЕ ГОСПОДАРСТВО"

Дизайн: АйТі-Сколе

Design by Joomla 1.6 templates