Свято лісівників Львівщини 2018: блискучі успіхи та великі загрози

Створено: Понеділок, 17 вересня 2018
Лісівники Львівщини до професійного свята – Дня працівника лісу підійшли з двоякими відчуттями. З одного боку, прекрасні результати лісогосподарської діяльності державних підприємств Управління лісового та мисливського господарства Львівської області, які належать до структур Державного агентства лісових ресурсів України, з іншого − постійна загроза знищення напрацювань непрофесійними, популістськими рішеннями законодавців.
Давайте почнемо з успіхів, усе-таки у лісівників сьогодні свято!
Обсяг реалізації лісогосподарської продукції державними лісогосподарськими підприємствами управління  за 8 місяців цього року становив 732,3 млн грн, або 130,2% до відповідного періоду минулого року. 
Це дало лісогосподарським підприємствам змогу виплачувати гідну зарплату своїм 2800 працівникам, яка в середньому сягнула 10 000 гривень і зросла порівняно з минулим роком на 33%, випереджаючи інфляцію та зміну курсу долара.
Лісові підприємства є великими платниками податків. За вісім місяців до державного, місцевого бюджетів та єдиного соціального внеску було сплачено на суму 223,0 млн грн.
Завдяки тому, що лісівники вирощують та заготовляють і продають  ділову деревину, у Львівській області успішно функціонують тисячі малих, середніх та великих деревообробних та меблевих підприємств, які забезпечують споживачів меблями, столярними виробами, підлоговими покриттями тощо, створюючи затишок у наших оселях, адже деревина − це екологічний матеріал. На цих деревообробних і меблевих підприємствах, які функціонують завдяки лісовому врожаю, працюють тисячі фахівців і разом з лісівниками вони створюють близько 10% валового продукту Львівщини.
Ви тільки вдумайтеся – 10% економіки Львівщини побудовані на лісовому фундаменті!
Лісівники заготовляють ліс – вирубують його. З погляду екології це може видаватися поганим, але якщо розглядати ліс з господарської точки зору, то лісівник як добрий господар збирає лісовий врожай, який посаджений його попередником, адже господарський цикл у лісі – 60-80 років. І як добрі господарі лісівники насаджують і доглядають ліс, аби було що збирати наступним  поколінням лісівників. За період з початку року лісівники відтворили 1257,4 га лісу.
Щоб добре відтворювати ліси, потрібне якісне лісове насіння та його 5-8 річний запас. З метою забезпечення підприємств Львівщини високоякісним лісовим насінням створене спеціалізоване державне підприємство «Львівський лісовий селекційно-насіннєвий центр» − єдине в Україні, яке забезпечене сучасним технологічним устаткуванням для переробки і зберігання лісового насіння. До кінця 2018 року це підприємство планує завершити будівництво сучасного лісорозсадницького комплексу для вирощування садивного матеріалу із закритою кореневою системою для успішного лісовідновлення. Станом на 1 вересня 2018 року на будівництво комплексу вже витрачено 42,5 млн грн, у тому числі за рахунок власних коштів державних лісогосподарських підприємств – 33,0 млн грн та з обласного бюджету − 9,5 млн грн. І стільки ж планується інвестувати до кінця року. Промислове вирощування садивного матеріалу із закритою кореневою системою кардинально вирішить питання заміни всихаючих ялинників у Карпатах на корінні екологічно стійкі насадження.
Ліс – це не тільки дерева і деревина. Це ще й лісова та мисливська культура.  Станом на сьогодні в області зареєстровано понад 47 тисяч мисливців, які отримали державні посвідчення. Саме тому святкування Дня працівника лісу, яке відбулося 15 вересня цього року на території ландшафтного парку палацу баронів Гределів у місті Сколе, називається міжнародним фестивалем «Мисливська ватра». В межах фестивалю, участь у якому взяли лісівники та всі охочі разом зі своїми родинами, відбулися урочистості з нагоди «Дня працівника лісу» та різноманітні заходи, зокрема конкурс мисливських колективів, презентація книги І. Чудійовича «Мисливська «Атлантида» Львівських Карпат», концерт мисливської музики, імітація голосів мисливських тварин, виведення мисливських собак, виставка експонатів мисливської таксидермії, а також мисливських трофеїв. Усі присутні могли пригоститися стравами мисливської і бойківської кухні та взяти участь у святковій вечері біля «Мисливської ватри».
І все було б чудово, якби не ложка дьогтю. Починаючи з липня минулого року Кабінет міністрів України вперто хоче «реформувати» лісову галузь, розформувавши лісогосподарські підприємства і передавши ліси в концесію невідомим вигодонабувачам або створивши єдине підприємство, щоб його легше було приватизувати. Отримавши громадський спротив таким ідеям, цього року Верховна рада України несподівано приймає, здавалося б, далекий від лісу Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо стимулювання утворення та діяльності сімейних фермерських господарств», де з голосу була внесена поправка, що передбачає земельний податок на всі лісові землі України. Якщо лісові підприємства додатково до одного рентного податку – попенної плати оподаткувати ще одним – земельним податком за максимальною ставкою, то підприємства збанкрутують від одного до трьох місяців і ліси можна буде приватизувати чи віддати у концесію. Зараз врятувати лісові підприємства мають можливість місцеві ради, які можуть встановити земельний податок на лісові землі не більше 0,1%, чи Верховна Рада України, відмінивши пункти закону, що загрожують банкрутством лісовій галузі.
Віримо, що в цей святковий для лісівників день здоровий глузд переможе і ми разом радітимемо новим звершенням лісівників Львівщини.
 
Зі святом Вас! 
 
 
 

Лісівники Львівщини розпочали заготівлю шишок ялиці білої

Створено: Четвер, 30 серпня 2018
Цього року, вперше за останні три роки, ялиця біла рясно заплодоносила і лісівники приступили до заготівлі шишок, оскільки ялиця біла є однією з головних лісоутворюючих та затребуваних порід для лісовідновлення в Українських
 
Карпатах на заміну похідних ялинових деревостанів.
 
З метою формування корінних ялицево-букових деревостанів в Карпатах, потреба у садивному матеріалі ялиці білої щорічно складає близько 2,5-3млн. шт. У  зв’язку з тим, що ялиця біла рясно плодоносить один раз в 5-7 років, лісогосподарськими підприємствами заплановано провести заготівлю насіння в кількості більше 3,5 т, з якого частину буде висіяно в лісових розсадниках, а іншу  залишено в холодильних камерах насіннєвого центру для зберігання на наступні роки.
Так, 29.08.2018 року відбулась перша поставка шишки ялиці білої державним лісогосподарським підприємством «Сколівське лісове господарство» у цех переробки ДП «Львівський лісовий селекційно-насіннєвий центр» обсягом 5700 кг шишок.
ДП «Львівський лісовий селекційно-насіннєвий центр» заплановано провести переробку близько 40 тон шишки ялиці білої в цьому сезоні.
 
 
 
Відділ лісового господарства
 Львівського ОУЛМГ
 

23.08.2018 року було виявлено лісопродукцію невідомого походження.

Створено: Середа, 29 серпня 2018
   23.08.2018 року рейдовою бригадою, в ході проведення рейдової роботи по недопущенню та виявленню незаконних рубок, незаконного обігу лісопродукції, порушень”Правил пожежної безпеки в лісах України” та “Правил полювання”, в Труханівському лісництві в селі Побук, було виявлено лісопродукцію невідомого походження. Разом з  працівниками поліції було вилучено безгосподарну деревину.
 
   Дана лісопродукція, згідно з законом, буде реалізована в користь держави.

у місті Сколе міжнародний фестиваль «Мисливська ватра»

Створено: Вівторок, 28 серпня 2018
Шановні краяни!
 
Львівське обласне управління лісового та мисливського господарства спільно з Львівською обласною радою, Львівською обласною державною адміністрацією, Сколівською районною радою та Сколівською районною адміністрацією 15 вересня цього року на території ландшафтного парку палацу баронів Гределів у місті Сколе проводить міжнародний фестиваль «Мисливська ватра». Метою заходу є розвиток та популяризація мисливської культури, ловецьких традицій, а також обмін досвідом у мисливській царині серед численних гостей з України та з-за кордону. У програмі:
10.00 год. Молебень у храмі  Різдва Богородиці м. Сколе;
10.30. год. Освячення штандартів мисливських колективів;
10.45 год. Урочиста хода учасників фестивалю містом до палацу Гределів; 
11.30 год. Урочистості з нагоди «Дня працівника лісу».
 
13.00 год. ЗАХОДИ ФЕСТИВАЛЮ
 
1. Конкурс мисливських колективів. 
2. Мисливство очима художників та народних умільців, виставка, продаж картин, фотографій, виробів з дерева та шкіри, біжутерії та інших виробів.
3. Презентація книги Чудійовича І. Я. «Мисливська «Атлантида» Львівських Карпат».
4. Дитячі вікторини, конкурси і забави.
5. Виступи художніх етнічних та професійних колективів.
6. Мисливська музика.
7. Імітація голосів мисливських тварин.
8. Виводка мисливських собак.
9. Виставка експонатів мисливської таксидермії.
10. Виставка мисливських трофеїв.
11. Мисливська та бойківська кухня.
18.00 год. Підведення підсумків, оголошення результатів, вручення нагород переможцям.
20.00 год. Святкова вечеря біля «Мисливської ватри», народні гуляння, знайомства та братання мисливців, обмін досвідом тощо. 
Запрошуємо мисливські колективи до участі у конкурсній програмі.
Впевнені, - усім відвідувачам фестивалю буде цікаво і весело! 
 
 
Організатори фестивалю
 
2012-2016р. Всі права на матеріали  цього сайту належать ДП "СКОЛІВСЬКЕ ЛІСОВЕ ГОСПОДАРСТВО"

Дизайн: АйТі-Сколе

Design by Joomla 1.6 templates