Напрямки використання деревини

Створено: Середа, 20 січня 2021
 
Підводимо перші підсумки роботи лісогосподарських підприємств обласного управління за 2020 рік з промислової діяльності.
 
Від усіх видів рубок заготовлено 849,3 тис. кбм ліквідної деревини, в т. ч. 441,8 тис. кбм (52 %) від рубок головного користування.
 
Для потреб деревинообробного комплексу реалізовано 667,8 тис. кбм необробленої деревини, або 78,6 % від усього обсягу заготівлі. Згідно аукціонних договорів споживачам поставлено 204,2 тис. кбм лісопродукції – 30,6 % від загального обсягу поставок необробленої деревини. У першому півріччі 2020 року деревинообробні підприємства дуже неохоче приймали участь в аукціонних торгах. Відсоток продаж був досить низький. На кінець минулого року (починаючи з четвертого кварталу) ринок необробленої деревини суттєво оживився.
 
На власних цехах переробки деревини підприємствами обласного управління перероблено 168,5 тис. кбм деревини, або 19,8 % від загального обсягу лісозаготівель.
 
Для власних потреб лісогосподарськими підприємствами використано 11,5 тис. кбм деревини (дров’яна деревини для опалення виробничих та адміністративних приміщень), або 1,4 % відповідно.
 
Станом на початок 2021 року на залишку знаходиться 53 тис. кбм деревини, що майже на 2 тис. кбм менше, ніж на початок 2020 року.
 
Лісогосподарські підприємства обласного управління з оптимізмом дивляться у майбутнє. Надіємося, що 2021 рік буде для наших колективів більш продуктивний і принесе зростання заробітних плат для працівників.
 
 
 
Відділ лісових ресурсів, машин
 
та технологій Львівського ОУЛМГ

Розвиток лісової інфраструктури

Створено: П'ятниця, 15 січня 2021
З метою розширення мережі лісових автомобільних доріг на лісогосподарських підприємствах трьох обласних управлінь лісового та мисливського господарства: Закарпатського, Івано-Франківського та Львівського в межах будівництва доріг загального користування «Малого Карпатського Кола»,13 січня у Львівському ОУЛМГ була проведена робоча зустріч з директорами підприємств та керівниками обласних управлінь. Метою зустрічі було розроблення єдиної для трьох областей сітки лісових автомобільних доріг на території держлісфонду.
 
 
Зустріч проходила за участю депутата Львівської обласної ради   Ганущина О. О. та голів трьох ОТГ Львівської області – Славської, Сколівської та Козівської.
 
Ідея проекту полягає у тому, щоб у межах будівництва «Малого Карпатського Кола» розширити мережу лісових доріг з метою доступності до лісових масивів самих лісогосподарських підприємств та розширення туристичної привабливості регіону.
 
Лісогосподарським підприємствам було запропоновано до кінця січня цього року нанести на карту схеми лісових доріг, які будуть заплановані до будівництва, обґрунтування доцільності їх будівництва та надіслати для зведення в один проект у Львівське ОУЛМГ.
 
Надіємось, що лісогосподарські підприємства зможуть розширити мережу лісових автомобільних доріг.
 
 
 
Відділ лісових ресурсів, машин
 
та технологій Львівського ОУЛМГ

Пріоритети і завдання лісівників Львівщини у 2021 році

Створено: Четвер, 14 січня 2021
 
Сьогодні у обласному управлінні лісівники Львівщини окреслили пріоритети та  основні завдання,  напрямки роботи на 2021 рік.
 
Начальник Львівського ОУЛМГ Анатолій Дейнека наголосив на важливості забезпечення стабільної та  ефективної роботи лісогосподарських підприємств області.
 
З інформацією за напрямками діяльності виступили заступники начальника управління та начальники відділів.
 
Пріоритетом  роботи лісівників Львівщини є збереження та відновлення лісів області. Так, на 2021 рік орієнтовні обсяги лісовідновлення заплановані на площі 1683 га, з них 668 га – садіння лісових культур, 1015 га – природнє поновлення.
 
У поточному році заплановано також завершити роботи з будівництва сучасного лісорозсадницького комплексу із вирощування садивного матеріалу основних лісоутворюючих порід із закритою кореневою системою у державному підприємстві «Львівський лісовий селекційно-насіннєвий центр».
 
Одним з ключових завдань є перехід з суцільних на вибіркові системи рубань. У 2020 році  збільшено частку вибіркових та поступових рубань лісу на 8%, що складає 44% від загальної площі рубок головного користування. У 2021 році заплановано збільшити частку вибіркових та поступових рубань головного користування до 50%.
 
В умовах зміни клімату необхідно забезпечити протипожежний захист лісів, своєчасне проведення санітарно-оздоровчих заходів в насадженнях. На постійному контролі мають перебувати питання охорони лісів від незаконних рубок.
 
З метою охорони, збереження та примноження мисливської фауни кожному лісогосподарському  підприємству та користувачу мисливських угідь необхідно розробити плани заходів з ведення мисливського господарства на 2021 рік та забезпечити їх виконання. У січні – лютому заплановано провести  облік чисельності мисливських тварин області. Наголошено на важливості боротьби з браконьєрством.
 
Пріоритетом також буде ефективне використання лісосировинних ресурсів, для чого вживатимуться заходи щодо збільшення частки виходу лісоматеріалів круглих у загальній заготівлі деревини.
 
Продовжиться виконання робіт з будівництва та відновлення лісових автомобільних доріг.
 
Акцентовано увагу, що питання безпеки праці є пріоритетним. Необхідно забезпечити належний рівень охорони праці на підприємствах та неухильно дотримуватись вимог з охорони праці.
 
З метою збереження біологічного різноманіття  в рамках Меморандуму про співпрацю між Львівським ОУЛМГ та ГО «Дунайсько-Карпатська програма» на початку року заплановано завершити документальне оформлення результатів польових обстежень та надати природоохоронний статус виявленим ділянкам природних старовікових лісів.
 
У 2021 році розпочнеться  належне функціонування НПП  «Бойківщина» завдяки виділеному на це фінансуванню. З питань розвитку рекреаційно-туристичної інфраструктури в лісах області також окреслено перспективи роботи національного природного парку «Сколівські Бескиди».
 

Основні підсумки роботи лісогосподарських підприємств Львівського ОУЛМГ по лісопромисловій діяльності за 2020 рік

Створено: Вівторок, 12 січня 2021
 
Лісогосподарськими підприємствами за 2020 рік від усіх видів рубок заготовлено 849 065 кбм ліквідної деревини, що на 40,4 тис. кбм, або 4,5 % менше, ніж за 2019 рік. Із загальної кількості заготовлено: 47 % лісоматеріалів круглих, що на 5,3 % більше ніж у 2019 р.   та 53 % деревина дров’яна, в т. ч. 40,2 % деревина дров’яна промислового використання.
 
В розрізі порід обсяг заготівлі сосни звичайної складає 234,4 тис. кбм (27,6 % від загальної заготівлі), бука – 120,7 тис. кбм (14,2 %), ялини – 110,5 тис. кбм (13 %), ялиці – 90,7 тис. кбм (10,7 %), дуба -68,4 тис.кбм (8,1 %).
 
Деревинообробними підрозділами лісогосподарських підприємств перероблено 168,9 тис. кбм деревини, що на 21,5 тис. кбм, або 11,3 % менше, ніж у 2019 році.
 
Для потреб деревинообробних підприємств поставлено 667,9 тис. кбм необробленої деревини на загальну суму 639,7 млн. грн (без ПДВ), що на 15 тис. кбм, або 2,2 % менше ніж за 2019 р. Основними споживачами необробленої деревини за обсягами є наші плитні та фанерні підприємства, яким поставлено 186,2 тис. кбм деревини на загальну суму 115,9 млн. грн.
 
 
 
Відділ лісових ресурсів, машин та
 
технологій Львівського ОУЛМГ
2012-2016р. Всі права на матеріали  цього сайту належать ДП "СКОЛІВСЬКЕ ЛІСОВЕ ГОСПОДАРСТВО"

Дизайн: АйТі-Сколе

Design by Joomla 1.6 templates