На колегії Держлісагентства наголосили на необхідності законодавчого вирішення проблем лісової галузі

Створено: П'ятниця, 24 травня 2019
У смт Олександрівці на базі Кіровоградського обласного управління лісового та мисливського господарства проходить засідання розширеної виїзної колегії Державного агентства лісових ресурсів України.
 
 
Головуючий на засіданні заступник Голови ДАЛРУ Володимир Бондар звернув увагу на підтримку лісового господарства керівництвом області та місцевою владою. 
 
Окрім того, він підкреслив, що у всіх лісогосподарських підприємствах України повинні приділяти увагу і надавати допомогу сім’ям загиблих лісівників - учасників АТО. «Приємно, що зараз у лісгоспах створюють пам’ятні дошки та висаджують ліс на честь наших героїв, а також допомагають сім'ям. Відповідальність за ці родини на наших з вами плечах», - звернувся до учасників засідання В. Бондар.
 
Голова Кіровоградської облдержадміністрації Сергій Кузьменко зазначив, що, незважаючи на незначний відсоток лісистості області, лісівники дбають про її збільшення і в цьому їм активно допомагають жителі регіону. Голова ОДА наголосив на соціальній значущості роботи лісогосподарських підприємств області та відчутних надходженнях до бюджетів Кіровоградщини, які становлять 115 млн. гривень за 2018 рік.
 
 
Сергій Кузьменко вручив начальнику Кіровоградського ОУЛМГ Наталії Ревенко нагрудний знак до почесного звання «Заслужений лісівник України».
 
Питання дотримання нормативно-правових актів з ведення лісового господарства при здійсненні рубок головного користування та рубок формування і оздоровлення лісів висвітлили у своїх виступах начальник Кіровоградського обласного управління лісового та мисливського господарства Наталія Ревенко й начальник Київського та по м. Києву управління лісового та мисливського господарства Олексій Бойко.
 
Наталія Ревенко дала коротку характеристику стану розвитку лісового господарства області та інформувала про фінансово-господарські показники діяльності державних лісогосподарських підприємств. Керівник зазначила, що Кіровоградщина не є лісоресурсною і заготівля деревини в порівнянні із сусідніми областями лісостепової зони є в рази меншою. В останні роки в області значно зменшились обсяги суцільно-санітарних  рубок – з 400 га в 2017 році до 50 в 2019-му, - підкреслила Н. Ревенко. Вона зауважила, що відповідно до вимог сьогодення при проведенні базового лісовпорядкування 2019/20 рр. лісівники переходитимуть на вибіркову та поступову систему рубок. «Шляхами вирішення проблемних питань є внесення змін до окремих законів України та законодавчих актів, які, зокрема, стосуються природо-заповідного фонду, тваринного світу та використання коштів, передбачених у держбюджеті для фінансування лісогосподарських заходів, охорони та захисту лісів, створення захисних лісових насаджень і полезахисних смуг», - наголосила Наталія Ревенко.
 
 
У своєму виступі начальник Київського та по м. Києву управління лісового та мисливського господарства Олексій Бойко підкреслив, що нормативно-правові акти не повинні обмежувати фахівців при проведенні заходів з поліпшення якісного складу лісів, направлених на їх оздоровлення та посилення захисних властивостей. За його словами, нормативно-правовими актами не доцільно обмежувати термін повторюваності та площу першого прийому поступової рубки, які залежать від наявності необхідної кількості життєздатного підросту, а також у виділах площею до трьох гектарів. Такі рубки проектувати взагалі не варто, зауважив О. Бойко. Крім того, для здійснення лісогосподарських заходів, спрямованих на підвищення стійкості та продуктивності деревостанів, необхідно розглянути можливість впровадження нових видів рубок - за цільовим діаметром та рубок простору (як альтернативу прохідним рубкам).
 
Про основні підсумки виконання тематичного плану наукових досліджень на 2015-19 рр. та тематичне наповнення плану на наступний період інформувала завідувач сектору міжнародних відносин, науки та зв’язків з громадськістю ДАЛРУ Любов Полякова.
 
 
У доповіді начальника управління мисливського господарства та полювання ДАЛРУ Івана Шеремета проаналізовано стан ведення мисливського господарства користувачами мисливських угідь у Київській, Рівненській та Чернівецькій областях.
 
Учасники колегії заслухали пропозиції першого віце-президента Всеукраїнської асоціації мисливців та користувачів мисливських угідь Віктора Червоного щодо розроблення Комплексної програми розвитку мисливського господарства, охорони та збереження тваринного світу.
 
За результатами обговорення колегією прийнято низку рішень. Вони стосуються, зокрема, забезпечення:
 
- виконання заходів з формування і оздоровлення лісів із врахуванням обсягів, визначених лісовпорядкуванням та стану деревостанів;
 
- посилення контролю за дотриманням вимог законодавства при призначенні, отриманні дозволів та здійсненні заходів з формування та оздоровлення лісів;
 
- збільшення в установленому порядку застосування вибіркових і поступових систем рубок;
 
- своєчасного виконання підготовчих робіт до рубки та заходів із сприяння природному поновленню з метою повного освоєння розрахункових лісосік по вибіркових і поступових системах рубок головного користування;
 
- проведення користувачами мисливських угідь комплексу біотехнічних заходів для збільшення чисельності мисливських тварин до науково обґрунтованих норм.
 
Прес-служба Держлісагентства

На Кіровоградщині проходить розширене виїзне засідання колегії Держлісагентства

Створено: П'ятниця, 24 травня 2019
 
Сьогодні, 23 травня, у смт Олександрівка, на базі Кіровоградського обласного управління лісового та мисливського господарства, розпочало свою роботу розширене засідання колегії Державного агентства лісових ресурсів України.
 
 
 
У засіданні бере участь Голова Кіровоградської облдержадміністрації Сергій Кузьменко.
 
Головує на засіданні колегії заступник Голови Держлісагентства Володимир Бондар, який зазначив, що одним з пріоритетних завдань ведення лісового господарства на Кіровоградщині є збільшення площі лісів. Незважаючи на непросту ситуацію і потребу нересурсних областей у фінансовій допомозі, зусилля лісівників мають бути направлені на забезпечення сталого розвитку лісового господарства, забезпечення належного створення нових лісів та збереження біорізноманіття.
 
 
Під час колегії Держлісагентства спеціалісти лісового та мисливського господарства, та їхні колеги-науковці з усіх регіонів України розглядають питання дотримання нормативно-правових актів з ведення лісового господарства при здійсненні рубок головного користування та рубок формування і оздоровлення лісів у Кіровоградському ОУЛМГ і Київському та по м. Києву обласному управлінню лісового та мисливського господарства.
 
У порядку денному обговорюватимуться підсумки виконання тематичного плану наукових досліджень на 2015-19 рр. та тематичне наповнення плану на наступний період.
 
Також буде розглянуто стан ведення мисливського господарства користувачами мисливських угідь у Київській, Рівненській та Чернівецькій областях. Розглядатимуться пропозиції щодо розроблення Комплексної програми розвитку мисливського господарства, охорони та збереження тваринного світу.
 
Прес-служба Держлісагентства

Результати технічного приймання лісових культур на Львівщині

Створено: П'ятниця, 24 травня 2019
  Лісогосподарськими підприємствами Львівського ОУЛМГ завершено технічне приймання лісових культур та посівів, створених весною поточного року. За даними технічного приймання, проведеного спеціалістами державних лісогосподарських підприємств, весною 2018 року посаджено 953,9 га лісових культур, з них розподіл за станом якості та оцінкою дуже добрий стан – 372,1 га (39%), доброго стану – 532,2 га (56%), задовільного стану – 49,6 га (5%). Природне поновлення лісу забезпечено на площі 791,8 га. 
 
  Крім цього в лісових розсадниках посіяно насіння на площі майже 17 га, з них хвойних – 4,0 га та 13,0 га листяних і чагарникових порід. Закладено шкілки деревних та чагарникових порід на площі понад 4,8 га, де висаджено більше 211 тис. шт. саджанців основних деревних та чагарникових порід. Також весною цього року було закладено плантації новорічних ялинок на площі 0,7 га. 
 
 
 
Відділ лісового господарства Львівського ОУЛМГ
 

Весняна лісокультурна компанія 2019 року — завершена.

Створено: Вівторок, 21 травня 2019
Весною 2019 року ДП “Сколівське лісове господарство”  проведено посадку лісових культур на площі 53 га та залишено під природнє заліснення ділянок, де згідно обстеження та обліку достатнє природне поновлення на площі 75 га. На усі площі складено та затверджено проекти лісових культур та проекти природного поновлення. Залишку незаліснених зрубів немає. 
 
Весною 2019 року створено 28,3 га або 53,3% змішаних лісових культур із головною породою ялиця біла, 7,4 га — дуба звичайного. 
Одночасно створено лісові культури з участю порід — інтродуцентів, зокрема модрини європейської — 14,8 га, дугласії тисолистої — 1,7 га. Також на площі 0,9 га створено лісові культури  горіха чорного. 
Вже традиційно лісівники лісгоспу стараються створити лісові культури із порід, які стійкі до кореневих гнилей, швидкоростучі і досягають віку стиглості уже в 60 років. Це інтродуценти — породи, які завезені із інших країн, але адаптовані в наших умовах. Правда, цим не зловживаємо, такі лісові культури становлять не значний відсоток від загальної площі посадки, те що дозволяє  нам лісівнича наука. Проведено доповнення лісових культур та ввід недостаючих порід на площі — 104 га.
За минулий, 2018 рік підприємством було заготовлено 2153 кг лісового насіння головних лісоутворюючих порід, а саме ялиці білої — 952 кг, дуба звичайного — 1000 кг, клена-явора — 150 кг та ін. Дане лісове насіння висіяно в індивідуальних лісових розсадниках, парниках та теплицях на площі 0,16 га , відповідно планується одержати більше 0,5 млн. шт. стандартного посадматеріалу. В лісгоспі діють три теплиці, в Любинцівському, Довжківському та  в Труханівському лісництві. Дані теплиці використовуються в основному для вирощування посадкового матеріалу особливо цінних порід, а саме, дугласії тисолиситої, метасеквої китайської, сосни кедрової європейської, корейської, модрини європейської, сосни чорної, жорсткої  та інші. 
Значна увага приділяється закладці та вирощуванню декоративного посадматеріалу в лісових шкільних відділеннях, зокрема проведено закладку лісових шкілок 2,9 тис. шт. Проведено весняне зелене живцювання в обсязі 1 тис.шт.
 
 
Виходячи з вище наведеного, лісоводи ДП “Сколівське лісове господарство”, як показали матеріали технічного приймання весняних лісокультурних робіт, незважаючи на несприятливі кліматичні умови провели компанію в стислі агротехнічні терміни і на високому лісівничому рівні.
 
 
 
Провідний інженер з лісових культур ДП “Сколівське лісове господарство” Лопушанський Р.І.
2012-2016р. Всі права на матеріали  цього сайту належать ДП "СКОЛІВСЬКЕ ЛІСОВЕ ГОСПОДАРСТВО"

Дизайн: АйТі-Сколе

Design by Joomla 1.6 templates