Симфонія лісу – “музика життя”

Створено: Четвер, 26 квітня 2018
  Гармонію живого лісу доповнили  своєю працею на благо карпатської природи львівські оркестранти у Орівському лісництві на Сколівщині.
 
  В  розпал весни, в рамках загальноукраїнської соціально-екологічної акції «Майбутнє лісу в твоїх руках»,   24 квітня,  учасники Академічного симфонічного оркестру «INSO-Львів» Львівської обласної філармонії під егідою керівника і диригента   Іоланти Пришляк садили ліс у Орівському лісництві Сколівського держлісгоспу. Цей екологічний захід музиканти провели спільно з головою Львівської обласної ради Олександром Ганущиним, депутатом Львівської обласної ради, начальником   Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства Анатолієм Дейнекою, головою Сколівської районої ради Миколою Романишиним, народним депутатом України Михайлом Хмілем, головним лісничим  Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства Ярославом Целенем, директором ДП «Сколівського ЛГ» Остапом Бойком, головним лісничим Василем Дмитрівим, головним інженером Василем Цюциком, лісничими  Орівського лісництва  Романом Мільчаковським, Любинцівського — Андрієм Солонинкою, Довжківського — Василем Приходьком, Коростівського  — Дмитром Цапом, головним спеціалістом лісового відділу ЛОУЛМГ  Василем Репехом, депутатами Львівської облради Петром Жуковським, Юрієм Візняком, Тетяною Бей, членами громадської організації «Побратими», учасниками бойових дій та ветеранами АТО.
 
 
  Почесних гостей та учасників акції в’язанкою українських коломийок та запальних  народних пісень гостинно зустрічав відомий на Сколівщині фолькгурт «Фіглярі» під керівництвом Володимира Крушельницького, заслуживши гучні овації та щирі оплески немало здивованої культурної спільноти.
  Відтак, зі словами привітань  та заохочувань виступили  й самі гості, яких поінформував начальник Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства Анатолій Дейнека, цього дня на території Орівського лісництва ДП «Сколівське лісове господарство» на площі 0,8 га у шаховому порядку висадили  лісові культури, які в майбутньому стануть окрасою і цінною сировиною карпатського лісу. Серед них,  саджанці дуба  звичайного, ялиці білої, бука лісового, дугласії тисолистої, модрини європейської, метасеквої китайської та сосни кримської. Як зазначив голова Львівської обласної ради, ініціатором акції, власне, виступили  Академічний симфонічний оркестр «INSO-Львів» Львівської обласної філармонії та народний депутат України Михайло Хміль, спільно з Опікунською радою оркестру. Мета акції надзвичайно благородна – не тільки лісовідновлення а і збільшення біорізноманіття у лісах Карпат, а також — привернення уваги громадськості до важливості бережливого ставлення до природи, збереження балансу та гармонії в системі «людина – природа».
  Вибір місця для проведення акції музикантами оркестру не є випадковим: зі Сколівщиною пов’язані імена таких видатних українців, як оперна співачка Соломія Крушельницька, композитор і музикознавець Роман Стельмащук, композитор Мирослав Скорик.
  Як  висловилася Іоланта Пришляк,  кожен з нас  душі захоплюється красою та гармонією, яку дарує музика. Особливо філігранно і майстерно вона звучить у виконанні професійних музикантів.
 
 
 Відомо ж,  що природа  – це  митець, який дарує нам не менш вражаючі за красою шедеври. Отож, наше головне завдання зберегти і плекати цю красу усім разом аби нестихаючим звуком у віках бриніла прекрасна симфонія лісу – справжня музика життя!
  Як зауважив голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин, сьогоднішній захід – це завершальний акорд акції «Майбутнє лісу в твоїх руках», яку традиційно щовесни проводять лісівники області.
 Очільник обласної ради також поділився з присутніми грандіозними планами на майбутнє: «Розраховуємо, що вже наступного року галузь перейде до посадки лісу сіянцями із закритою кореневою системою. Для цього лісівниками Львівщини та за підтримки Львівської обласної влади впроваджується проект вартістю 84 млн грн – лісовий розсадник з контейнерним способом вирощування сучасного садивного матеріалу».
  А   це означає, що висаджувати ліс можна буде впродовж усього весняно-літнього періоду, суттєво зросте приживлюваність саджанців, які швидше адаптуються у природньому середовищі.
  Відтак директор ДП «Сколівське ЛГ» розподілив між учасниками  акції обов’язки. Головний лісничий  Сколівського держлісгоспу Василь Дмитрів спільно з інженером лісових культур Романом Лопушанським провели інструктаж щодо технології  висадження саджанців з допомогою спеціального ручного меча-лопати.  Під уважним наставництвом нардепа Михайла Хміля та Олександра Ганущина свій перший у житті зелений паросток у лісі посадила наймолодша учасниця акції — трирічна вихованка Львівського дитсадка «Віночок» Єлизавета, донька учасниці симфонічного оркестру Катерини Четвергової.
  Робота кипіла. Кожен старався, аби зелені саджанці рівненькими, а корінці як найглибше лягли у глевкий лісовий грунт.
  Загалом майже 4 тис саджанців було висаджено в урочищі «Марищенка» Орівського лісництва. Око радуватиме породна конкуреція  на лісовій ділянці між саджанцями дуба, ялиці, бука, дугласії тисолистої, модрини, метасеквої китайської та сосни кримської.
 А, після роботи, як і годиться, лісівники зібрали всіх за традиційним бойківським частуванням. Втомлені нелегкою працею оркестранти, представники влади, лісівники і журналісти залюбки частувалися домашніми сирами, соленими огірочками, квашеною капустою, зеленню, маринованими грибочками, кулішем, печеною картоплею, ковбасками та шашликом, березовим соком та узваром.
  На імпровізованій кухні на славу попрацювали працівники лісгоспу Василь Гульчевський, Андрій Коваль, Роман Мільчаковський, Ярослав Болюк, Василь Галько, Ярослав Сухар, Богдан Кушнір, Василь Харів, лісокультурниці Наталія Іваник, Леся Ямельницька, Ганна Явір, Іванна Петрів.
 Як завершальний акорд природничої акції, гарну українську пісню «Гуцулка Ксеня» виконала оперна співачка з Британії - Джейн, волонтерка Майдану, та дружина бойового побратима, учасника 3 Батальйону 80 бригади Світозара Зіви, оборонця Донецького аеропорта, поліглота (володіє 6 іноземними мовами).Сим
 З теплом у серці і радістю на душі поверталися з лісу з почуттям виконаного обов’язку і особистого вкладу у збереження природи.
 
 
 
Прес-служба
2012-2016р. Всі права на матеріали  цього сайту належать ДП "СКОЛІВСЬКЕ ЛІСОВЕ ГОСПОДАРСТВО"

Дизайн: АйТі-Сколе

Design by Joomla 1.6 templates