ЛІСИ ДЛЯ НАЩАДКІВ
Створено: Середа, 08 липня 2020

Робота розпочалась із вивчення лісотаксаційних характеристик старовікових насаджень ( більше 120 років), їх розташування, можливу екологічну цінність для певної місцевості. Начальником відділу лісового господарства Михайлом Яциником було підготовлено відповідний пакет технічної документації, картографічних матеріалів та GPS — координат.
Другий етап видався тривалішим, більш трудомістким, зате цікавим, обстеження лісів в натурі. Двохтижневе спілкування безпосередньо в природному середовищі лісівників-практиків, науковців та активістів дало дуже багато емоцій, позитивних вражень, а також обговорено різні точки зору на ті чи інші проблеми у лісовому господарстві та їх вирішення. Так, були помилки попередніх поколінь, але найприємніше те, що гори не “лисі”, як дехто стверджує. Це підтверджено наступним.
Обстеженням пройдено 597 га в 5-ти лісництвах ДП “Сколівське лісове господарство”. В результаті наукових досліджень виявлено 290,4 га квазіпралісів та 278,2 га природних букових і буково-ялицевих лісів.


Найбільша їх кількість у Розгірчанському лісництві, в околицях села Розгірче — 233,8 га, в тому числі: квазіпраліси — 119,4 га та Дубинському лісництві, вище села Камянка між горою Лопатою та Набивки — 176,1 га, із них квазіпраліси — 61,2 га.
Окремо слід відмітити те, що в 2019 році уже були виділені квазіпраліси у Зелемянському лісництві між населеними пунктами сіл Гребенів та Либохора, в урочищі Зелемянка на площі 62,1га, які виявлені експертами ГО «Українське товариство охорони птахів» та Інституту екології Карпат НАН України.
Головний лісничий
ДП “Сколівське лісове господарство”
Василь Дмитрів