ПОБІЧНЕ КОРИСТУВАННЯ ЛІСОМ

Створено: П'ятниця, 17 липня 2020
 
   Одним із напрямків діяльності Сколівського держлісгоспу , крім  заготівлі деревини,  це користування  землями  лісового фонду , в тому числі не вкритих лісом , об'єктом  якого є різні види корисних продуктів харчування.
 
   Окремо виділимо заготівлю грибів тому ,  що  на даний час вони  вже почали  появлятися в лісі. Більшість грибів виростають до середніх розмірів за 3-6 днів , а ріст їх може продовжуватися  8-12 днів. По смакових  якостях найвищої категорії є білий гриб , підберезник , лисички , маслюки.
 Збір грибів в Україні для власних потреб є безкоштовним , а для промислового використання необхідно отримати лісовий  квиток яким визначено обєм та місця заготівлі.
За це передбачена рентна плата , половина якої поступає в бюджет сільської ради.
 По Сколівському держлісгопу на 2020 рік  Львівською обласною держадміністрацією затверджено ліміт на заготівлю150 тон грибів , в тому числі 30 тон білого. На сьогодні уже виписано лісові квитки ПП ”Боровик” на 8 тон , в тому числі 2 тони — білого та нарахована рентна плата в сумі 10,9 тис. гривень. Це не великі гроші , але тут є широке поле діяльності для місцевого населення в плані переробки та випуску готової продукції , що дасть додаткові надходження і збільшення доданої вартості на продукцію. Крім того можна визначитися з напрямком підприємницької діяльності та створення нових робочих місць.
 Одночасно звертаємось до населення щоб під час заготівлі грибів і ягід суворо дотримувались правил пожежної безпеки , не смітили , не пошкоджували дерева та кущі , невчасно і надмірно не використовували приспосіблення ( гребінки) , що негативно впливає на стан рослин та урожайність в наступні роки , а також не порушували правила поведінки в лісі.
 
 
       Головний лісничий
       ДП “Сколівське лісове господарство”
       Василь Дмитрів
2012-2016р. Всі права на матеріали  цього сайту належать ДП "СКОЛІВСЬКЕ ЛІСОВЕ ГОСПОДАРСТВО"

Дизайн: АйТі-Сколе

Design by Joomla 1.6 templates