ЛІСИ ДЛЯ НАЩАДКІВ

Створено: Середа, 08 липня 2020
  На виконання  положень Лісового кодексу України у координації з Львівським обласним  управлінням лісового та мисливського господарства на протязі травня — червня  2020 року  ГО”Дунайсько- Карпатська програма” та Національним лісотехнічним університетом України була проведена робота щодо виявлення в ДП”Сколівське лісове господарство” лісових масивів, які можуть бути віднесені до пралісів, квазіпралісів або природних лісів.
 
 
   Робота розпочалась із вивчення лісотаксаційних характеристик старовікових насаджень ( більше 120 років), їх розташування, можливу екологічну цінність для певної місцевості. Начальником відділу лісового господарства Михайлом Яциником було підготовлено відповідний пакет технічної документації, картографічних матеріалів та GPS — координат.
  Другий етап видався тривалішим, більш трудомістким, зате цікавим, обстеження лісів в натурі. Двохтижневе спілкування безпосередньо в природному середовищі лісівників-практиків, науковців та активістів дало дуже багато емоцій, позитивних вражень, а також обговорено різні точки зору на ті чи інші проблеми у лісовому господарстві та їх вирішення.  Так, були помилки  попередніх поколінь, але найприємніше те, що гори не “лисі”, як дехто стверджує. Це підтверджено наступним.
   Обстеженням пройдено 597 га в 5-ти лісництвах  ДП “Сколівське лісове господарство”. В результаті наукових досліджень виявлено 290,4 га квазіпралісів та 278,2 га природних букових і буково-ялицевих лісів.
 
 
 
Найбільша їх кількість у Розгірчанському  лісництві, в околицях села Розгірче — 233,8 га, в тому числі: квазіпраліси — 119,4 га та Дубинському лісництві, вище села Камянка між горою Лопатою та Набивки — 176,1 га, із них квазіпраліси — 61,2 га.
  Окремо слід відмітити те, що в 2019 році уже були виділені квазіпраліси у Зелемянському лісництві між населеними пунктами сіл Гребенів та Либохора, в урочищі Зелемянка на площі 62,1га, які виявлені експертами ГО «Українське товариство охорони птахів» та  Інституту екології  Карпат НАН України.
     
          
Головний лісничий
ДП “Сколівське лісове господарство”
Василь Дмитрів
2012-2016р. Всі права на матеріали  цього сайту належать ДП "СКОЛІВСЬКЕ ЛІСОВЕ ГОСПОДАРСТВО"

Дизайн: АйТі-Сколе

Design by Joomla 1.6 templates